Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna"
Cyprian Kamil Norwid

Wreszcie  Prezydent Leszna zrozumiał istotę istnienia i rolę mediów

18/02/2019 Bolesław Poślednik

 Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę i stawialiśmy zarzut Prezydentowi za jego hojność w wydawaniu społecznych pieniędzy i finansowaniu wszystkich leszczyńskich mediów.

Jak finansowane były media dotychczas

Wiadomo, jeśli otrzymuje się rocznie niemałą sumę trudno być dociekliwym i wnikliwym, a czasami nawet obiektywnym i bezstronnym. W taki sposób często ” kupuje” się święty spokój. Ja przynajmniej to w ten sposób postrzegam.
Prezydent Leszna p. Borowiak w roku 2015 na media wydał z pieniędzy Mieszkańców Leszna około 400.000 zł, podczas gdy w następnych latach kwota ta uległa nie wiedzieć dlaczego podwojeniu i wynosiła już około 800.000 zł. i więcej. Przyznacie Państwo, że to ogromna kwota naszych pieniędzy.

Myślę, że w wyniku naszego publicznego piętnowania tego typu postępowania budzącego wiele negatywnych emocji i kontrowersji  coś się zmienia w Lesznie.

Jak w tym roku Prezydent Leszna chce finansować media?

W bieżącym roku Prezydent p. Borowiak  planuje na media wydać tylko 249.564 zł (w tym 176.436 zł Leszczyńskiej Oficynie Wydawniczej, czyli  ABC). Bardzo precyzyjnie określona kwota. Będziemy śledzić te wydatki i zapytamy Prezydenta Leszna po upływie półrocza i po zakończeniu roku ile faktycznie wydał na media.

Głęboko wierzę, że nie więcej niż zaplanował, a jeśli tak to jest oszczędność w skali roku około 550.000 zł w porównaniu do lat ubiegłych i oto właśnie chodzi. Przy tak dużym zadłużeniu Miasta, żeby zapewnić dalszy jego rozwój bezwzględnie trzeba równocześnie szukać oszczędności we wszystkich obszarach generujących koszty, dosłownie wszędzie: w zatrudnieniu, szkolnictwie, opiece socjalnej, dotacjach przedmiotowych np. dla MOSiR, innych wydatkach itd.

Cieszymy się!

Początek Prezydencie zrobiony, przynajmniej w założeniach, oby tak dalej, bo nie ma innej ścieżki rozwoju, może być tylko regres, a tego nikt z nas nie chce.

planowane wydatki na media w lesznie

 

X
Prezydent Leszna i leszczyńskie media

Wreszcie  Prezydent Leszna zrozumiał istotę istnienia i rolę mediów

 Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę i stawialiśmy zarzut Prezydentowi za jego hojność w wydawaniu społecznych pieniędzy i finansowaniu wszystkich leszczyńskich mediów.

Czytaj całość