Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna"
Cyprian Kamil Norwid

Wreszcie  Prezydent Leszna zrozumiał istotę istnienia i rolę mediów

18/02/2019

Jak finansowane były media dotychczas

Wiadomo, jeśli otrzymuje się rocznie niemałą sumę trudno być dociekliwym i wnikliwym, a czasami nawet obiektywnym i bezstronnym. W taki sposób często ” kupuje” się święty spokój. Ja przynajmniej to w ten sposób postrzegam.
Prezydent Leszna p. Borowiak w roku 2015 na media wydał z pieniędzy Mieszkańców Leszna około 400.000 zł, podczas gdy w następnych latach kwota ta uległa nie wiedzieć dlaczego podwojeniu i wynosiła już około 800.000 zł. i więcej. Przyznacie Państwo, że to ogromna kwota naszych pieniędzy.

Myślę, że w wyniku naszego publicznego piętnowania tego typu postępowania budzącego wiele negatywnych emocji i kontrowersji  coś się zmienia w Lesznie.

Jak w tym roku Prezydent Leszna chce finansować media?

W bieżącym roku Prezydent p. Borowiak  planuje na media wydać tylko 249.564 zł (w tym 176.436 zł Leszczyńskiej Oficynie Wydawniczej, czyli  ABC). Bardzo precyzyjnie określona kwota. Będziemy śledzić te wydatki i zapytamy Prezydenta Leszna po upływie półrocza i po zakończeniu roku ile faktycznie wydał na media.

Głęboko wierzę, że nie więcej niż zaplanował, a jeśli tak to jest oszczędność w skali roku około 550.000 zł w porównaniu do lat ubiegłych i oto właśnie chodzi. Przy tak dużym zadłużeniu Miasta, żeby zapewnić dalszy jego rozwój bezwzględnie trzeba równocześnie szukać oszczędności we wszystkich obszarach generujących koszty, dosłownie wszędzie: w zatrudnieniu, szkolnictwie, opiece socjalnej, dotacjach przedmiotowych np. dla MOSiR, innych wydatkach itd.

Cieszymy się!

Początek Prezydencie zrobiony, przynajmniej w założeniach, oby tak dalej, bo nie ma innej ścieżki rozwoju, może być tylko regres, a tego nikt z nas nie chce.

planowane wydatki na media w lesznie

 

X
Chyba mamy rekord

Chyba mamy rekord!

Za chwilę skończy się 2018r. Nie będziemy go żegnać wspólnie na Rynku, bo tak zadecydowała nasza władza samorządowa. Trudno się dziwić, bo wypadałoby coś optymistycznego powiedzieć. Może prezydent Łukasz Borowiak i coś by wymyślił, ja natomiast niestety miłych informacji na koniec 2018 roku nie mam.

Czytaj całość