Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna"
Cyprian Kamil Norwid

Ścieżka rowerowa w Parku Jonstona

13/03/2019 Włodzimierz Korza

Złożyliśmy wniosek do Komisji skarg, wniosków i petycji o zmianę organizacji ruchu rowerowego w parku Jonstona. W obecnej chwili ścieżka dzieli plac zabaw na dwie części (lub przebiega pomiędzy dwoma ) placami, co jest w ocenie naszej i Waszej zagrożeniem. Czekamy na wyniki pracy komisji. Treść wniosku: WNIOSEK O ZMIANĘ ORGANIZACJI RUCHU ROWEROWEGO W PARKU […]

Złożyliśmy wniosek do Komisji skarg, wniosków i petycji o zmianę organizacji ruchu rowerowego w parku Jonstona. W obecnej chwili ścieżka dzieli plac zabaw na dwie części (lub przebiega pomiędzy dwoma ) placami, co jest w ocenie naszej i Waszej zagrożeniem. Czekamy na wyniki pracy komisji.

Treść wniosku:

WNIOSEK O ZMIANĘ ORGANIZACJI RUCHU ROWEROWEGO W PARKU JONSTONA

Wnoszę o zmianę organizacji ruchu rowerowego w parku Jonstona w Lesznie.
Obecnie ścieżka rowerowa niejako “dzieli” plac zabaw na 2 części.
Stwarza to duże zagrożenie przede wszystkim dla najmłodszych obywateli miasta Leszna.  

Wniosek ten składam ze względu na doświadczenia własne, jak i mieszkańców z okolic parku Jonstona. Mieszkańcy, głównie matki wskazują obecne rozwiązanie jako poważny problem i uchybienie w bezpieczeństwie.

Już za chwilę rozpocznie się sezon wiosenny, a co za tym idzie w parku będzie pojawiać się coraz więcej rowerzystów, którzy to przejeżdżają przez ścieżkę w Parku  z dość dużą prędkością, nie zważając na to czy w pobliżu bawią się dzieci.
W obecnym stanie o wypadek nietrudno i oby do niego nie doszło, dlatego tym bardziej proszę o niezwłoczne zajęcie stanowiska i podjęcie odpowiednich działań, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo bawiącym się dzieciom w parku.

Podgląd wniosku

X
Leszczyńska Karta Miejska

Leszczyńska Karta Miejska – nici z udogodnień

Nasze wnioski, o których pisaliśmy trafiły na obrady sesji Rady. Wywiązała się całkiem ciekawa dyskusja, a zwłaszcza nad dwoma. Jeden dotyczył przywrócenia retransmisji obrad sesji Rady. Drugi dotyczył zwolnienia osób, które ukończyły 70 rok życia z posiadania Leszczyńskiej Karty Miejskiej korzystających z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Do tych dwóch wniosków się odniosę, bo wywiązała się dyskusja, a i kilka nieścisłości się wkradło.

Czytaj całość