13/03/2019

Ścieżka rowerowa w Parku Jonstona

Złożyliśmy wniosek do Komisji skarg, wniosków i petycji o zmianę organizacji ruchu rowerowego w parku Jonstona. W obecnej chwili ścieżka dzieli plac zabaw na dwie części (lub przebiega pomiędzy dwoma ) placami, co jest w ocenie naszej i Waszej zagrożeniem. Czekamy na wyniki pracy komisji. Treść wniosku: WNIOSEK O ZMIANĘ ORGANIZACJI RUCHU ROWEROWEGO W PARKU […]

Złożyliśmy wniosek do Komisji skarg, wniosków i petycji o zmianę organizacji ruchu rowerowego w parku Jonstona. W obecnej chwili ścieżka dzieli plac zabaw na dwie części (lub przebiega pomiędzy dwoma ) placami, co jest w ocenie naszej i Waszej zagrożeniem. Czekamy na wyniki pracy komisji.

Treść wniosku:

WNIOSEK O ZMIANĘ ORGANIZACJI RUCHU ROWEROWEGO W PARKU JONSTONA

Wnoszę o zmianę organizacji ruchu rowerowego w parku Jonstona w Lesznie.
Obecnie ścieżka rowerowa niejako “dzieli” plac zabaw na 2 części.
Stwarza to duże zagrożenie przede wszystkim dla najmłodszych obywateli miasta Leszna.  

Wniosek ten składam ze względu na doświadczenia własne, jak i mieszkańców z okolic parku Jonstona. Mieszkańcy, głównie matki wskazują obecne rozwiązanie jako poważny problem i uchybienie w bezpieczeństwie.

Już za chwilę rozpocznie się sezon wiosenny, a co za tym idzie w parku będzie pojawiać się coraz więcej rowerzystów, którzy to przejeżdżają przez ścieżkę w Parku  z dość dużą prędkością, nie zważając na to czy w pobliżu bawią się dzieci.
W obecnym stanie o wypadek nietrudno i oby do niego nie doszło, dlatego tym bardziej proszę o niezwłoczne zajęcie stanowiska i podjęcie odpowiednich działań, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo bawiącym się dzieciom w parku.

Podgląd wnioskuChcesz być na bieżąco z informacjami i uczestniczyć w ciekawych dyskusjach? Zapraszam do naszej grupy

Natomiast, jeżeli uważasz, ze to co robimy jest słuszne, to możesz nam pomóc i stać się częścią tego projektu wspierając nas na https://patronite.pl/twojemojeleszno

Autor:

Włodzimierz Korza

Od urodzenia mieszkam w Lesznie i mam nadzieję, że tu spędzę resztę swojego życia. Chcę, żeby Leszno było jednym z takich miast, w którym mamy szeroką i jednolitą ofertę rozwoju, a mieszkańcy innych miejscowości chcieli mieszkać Lesznie. Jestem pewny że można to zrobić i taki mam cel.