Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna"
Cyprian Kamil Norwid

Inspirujące spotkanie z Szymonem Hołownią

27/02/2019 Włodzimierz Korza

“Pamiętaj, że to co napiszesz o innym człowieku, może przeczytać jego dziecko”.
Te słowa najbardziej zapadły mi w pamięć. Wypowiedział je Szymon Hołownia w czasie spotkania traktującego o mowie nienawiści w Gostyniu. Byliśmy tam. Ja i Bolesław. Sala pełna. Każdy przyszedł z własnej nieprzymuszonej woli.

To były inspirujące 2 godziny. Szymon Hołownia porusza istotne problemy nas Polaków, ale także problemy świata. Pokazuje to czego na co dzień nie widzimy, a powinniśmy. Wskazuje drogę jak ten świat możemy czynić lepszym. Zachęcam do obejrzenia całego wystąpienia, a ja krótko napisze co z tego spotkania wyniosłem.

Autorem nagrania jest https://gostyn24.pl/pl/

“Pamiętaj, że to co napiszesz o innym człowieku, może przeczytać jego dziecko” Click To Tweet

 

Ten cytat to test Szymona Hołowni, którego używa na co dzień. To bardzo dobry test i zachęcam każdego do chociażby próby.

Ja z tego testu wyciągnąłem znacznie więcej i widzę jego znaczenie znacznie szerzej. Szymon Hołownia odniósł się  do osób o których mówimy i jego bliskich, ale nasze dzieci też czytają….

Nie tylko to co piszemy, ale to co mówimy i robimy tworzy nas.

Każda decyzja, każde słowo to pomnik, który sobie stawiamy. Przyjdzie taki czas, że w tym momencie nieświadomie tego co się dzieje dzieci czy wnuki zweryfikują naszą przeszłość. Podejmujmy decyzję i działajmy tak, aby te dzieciaczki w przyszłości były z nas dumne, mogły się chwalić naszymi dokonaniami, a nie ukrywać fakty z przeszłości. Bądźmy autorytetami.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni

To dotyczy nas wszystkich. Dotyczy to mnie, który to tu i teraz pisze o sytuacji w Lesznie, dotyczy to każdego z nas który na co dzień podejmuje codzienne decyzje. Dotyczy to też wszystkich tych, którzy odpowiadają za nas i nasze miasto. Mowa o osobach funkcyjnych w naszym mieście.

Co zostawimy po sobie?

Za nami głosowanie budżetu z dużym deficytem, przed nami głosowanie czy pomnik ma zostać czy nie. Jeszcze wiele decyzji przed nami. Za kilka lat potomni to zweryfikują. Za kilka lat to oni będą ponosić konsekwencje tych decyzji. Co wtedy powiedzą?

“Miałeś jaja, żeby powiedzieć nie”, “To była dobra decyzja, a argumenty nie pozostawiają wątpliwości”,  czy zapytają “Dlaczego to przemilczałeś, przecież to był twój obowiązek”, “Dlaczego nie podałeś konkretnych argumentów. Skąd taka decyzja?”. Co wtedy my im powiemy?

Tagi: ,
X

100-lecie odzyskania Niepodległości – niezły początek

Zaprojektuj logo na “100-lecie odzyskania Niepodległości przez Leszno”. To coś dla mnie. Czuję się na siłach. Prowadzę firmę, która zajmuje się tym na co dzień, robiłem to nie raz. Co prawda nie jestem fanem konkursów, bo uważam, że jest to wyzyskiwanie i zwykła loteria, a mnie nie stać na tak drogie loterie. Wolę wykonywać zlecenia. Jednak w tym przypadku zrobię wyjątek, bo chodzi o Leszno. To będzie dobra zabawa, nawet jak nie wygram.

Czytaj całość